Przejdź do głównej zawartości

Golteria rozesłana!

A dzisiaj przedstawiam Golterie rozesłaną która z powodzeniem może zostać uznana za jeden z symboli jesieni oraz Świąt Bożego Narodzenia. To właśnie o tej porze roku wzbudza największe zainteresowanie za sprawą swoich fantastycznych lśniących i czerwonych kuleczek. Ciekawostką jest też fakt iż ma listki zimozielone które w porze największych spadków temperatury zmieniają kolor na czerwony. Krzewinka ta coraz częściej jest już nie tylko uprawiana w ogrodzie ale również w doniczkach na tarasach, balkonach a nawet w mieszkaniu. Zresztą widok takiego pięknego cudaka z dodatkiem dekoracji i bombek na pewno będzie miłym akcentem i piękną świąteczną dekoracja wnętrz. Zresztą szkółkarze coraz chętniej promują ten gatunek właśnie w jesiennej porze a nawet niektóre duże sieci sklepów widzą w niej duży potencjał. Myślę że tej rośliny nie trzeba już polecać ponieważ sama zdobywa wielką popularność.



Komentarze

  1. Bardzo lubię golterię. Świetnie sprawdza się w ogrodzie. Szybko się rozrasta i zadarnia różne miejsca. Pozdrowienia!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też ją bardzo lubię ale muszę przyznać że nie za często widuję na miejskich rabatach choć w ogrodach jest dość popularna :-)

      Usuń
  2. Piękna roślinka. Świetna do dekoracji świątecznych.
    Pozdrawiam:)*

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam aromat zgniecionych liści i owoców golterii. Kojarzy mi się z zapachem z dzieciństwa, niestety nie pamiętam co to było. Syrop...cukierki na kaszel...landrynki...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A to ciekawe muszę kiedyś to sprawdzić :-) Dziękuję!

      Usuń

Prześlij komentarz