Podczas mojej kolejne podróży do pięknego Wrocławia miałem przyjemność zwiedzać część parku Szczytnickiego którą jak dotąd nie oglądałem. Mimo wiosennej pory kiedy tak naprawdę jeszcze nie liczne drzewa prezentowały swoje wdzięki napotkałem bardzo stare i dorodne okazy Cypryśnika Błotnego! Ich pneumatofory od razu wpadły mi w oko no i aparat fotograficzny poszedł w ruch! A oto efekty mojego spotkania z tym starymi drzewami!
Dzisiaj na blogu długo już oczekiwana przez Was lista krzewów które posiadają żółte kwiaty. Okazuję się że stworzenie jej również nie było łatwe bo ilość roślin krzewiastych jest ogromna. Co ciekawe dopiero teraz zdałem sobie sprawę jak niewiele jest drzew które posiadają żółte kwiaty i są na tyle spektakularne żeby zyskały na popularności a jak wiemy ogrody z gumy nie są dlatego też postawiłem na krzewy plus jeden bonus na koniec listy :-) Wszystkie wymienione i przedstawione w telegraficznym skrócie rośliny są na tyle ładne a część nie jest wielka że z powodzeniem choć jedna żółta sztuka znajdzie swoje miejsce nawet w dość małym ogrodzie. Oczywiście to tylko kropla w morzu żółtych akcentów ogrodowych ale może nie jedną osobę oczarować i zainteresować :-) Mahonia pospolita - Mahonia aquifolium To ładny krzew posiadający dość wcześnie kwiaty a jak do tego doliczymy że jest zimozielony to jeszcze bardziej zyskuję na wartości :-) Karagana syberyjska - Caragana a...
Robią wrażenie
OdpowiedzUsuńPneumatofory są niesamowite! Bardzo lubię cypryśniki! Wspaniałe okazy rosną w Arboretum w Kórniku. Pozdrowienia Krzysiu!
OdpowiedzUsuńCiekawy artykuł, mieszkam we Wrocławiu. Za słabo się rozglądam, w odróżnieniu od autora :-)
OdpowiedzUsuńKurczę, chyba się muszę wybrać na wycieczkę do Parku Szczytnickiego! Nie miałam pojęcia, że można w nim znaleźć tak egzotycznie brzmiące coś jak pneumatofory.
OdpowiedzUsuńWitaj Krzyśku. Ucieszyłam się że znalazłeś chwilunię dla mnie. Pneumofory oglądałam w Kórniku, ale te są bardziej dorodne. A ta w ogóle to wiele od Ciebie nabieram różnych ciekawych rzeczy. ,rozwiązuję wiele osobisto-ogrodowych zagadek. Dzięki. Trzymaj się ciepło i zdrowo.
OdpowiedzUsuńMożna je podziwiać też w Przelewicach, ciekawie to wygląda.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie.
Są też w ogrodzie botanicznym ;)
OdpowiedzUsuń