Może z nazwy pokręcona ale z wyglądu wyjątkowa.Mowa o tej pięknej odmianie Wierzby całolistnej Hakuro Nishiki która zawojowała Polski rynek. Jest wszędzie zarówno na małych działkach jak i na wielkich wręcz ogromnych prywatnych ogrodach. Coraz śmielej zagląda do miejskich parków i na skwery co osobiście mnie bardzo cieszy. Jej ładne zielono, biało różowe listki prezentują się świetnie a jedyna zasada o której należy pamiętać to to aby nie sadzić jej w pełnym słońcu bo się popali i czasem może przemarzać ale szybko się odradza bo jest wytrzymała.
Dzisiaj na blogu długo już oczekiwana przez Was lista krzewów które posiadają żółte kwiaty. Okazuję się że stworzenie jej również nie było łatwe bo ilość roślin krzewiastych jest ogromna. Co ciekawe dopiero teraz zdałem sobie sprawę jak niewiele jest drzew które posiadają żółte kwiaty i są na tyle spektakularne żeby zyskały na popularności a jak wiemy ogrody z gumy nie są dlatego też postawiłem na krzewy plus jeden bonus na koniec listy :-) Wszystkie wymienione i przedstawione w telegraficznym skrócie rośliny są na tyle ładne a część nie jest wielka że z powodzeniem choć jedna żółta sztuka znajdzie swoje miejsce nawet w dość małym ogrodzie. Oczywiście to tylko kropla w morzu żółtych akcentów ogrodowych ale może nie jedną osobę oczarować i zainteresować :-) Mahonia pospolita - Mahonia aquifolium To ładny krzew posiadający dość wcześnie kwiaty a jak do tego doliczymy że jest zimozielony to jeszcze bardziej zyskuję na wartości :-) Karagana syberyjska - Caragana a...
Cześć Kochani. Dzisiaj rano próbując usunąć już usunięty komentarz ( swoją drogą nie rozumie czemu się wyświetlał) wykasowałem również komentarz Ewy (http://wirtualnyogrod.blogspot.com/) na temat wyżej opisanej wierzby. Bardzo przepraszam za tę niedogodność, nie było to moim zamiarem. Mam nadzieję ze Ewa ponownie zostawi jeszcze kiedyś ślad na moim blogu ;-)
OdpowiedzUsuńBardzo lubię wierzby Hakuro, pięknie się przebarwiają. Ciekawe jest to co pisałeś o słońcu - mam trzy i rosną w pełnym słońcu już 7 lat. Wyglądają na zadowolone. Ale może w półcieniu byłyby jeszcze piękniejsze? Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuńKrzyśku odnośnie komentarza, który zostawiłeś u mnie na blogu. Mam nadzieję, że przyjmujesz moje zdanie spokojnie, bez urazy? Wiem, że ta wierzba ma wielu zwolenników. Ja z biegiem czasu zaczęłam w roślinach cenić urodę niedostrzeganą na pierwszy rzut oka.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie. Często zaglądam co Ciebie, ale nie zostawiam komentarzy.