Przejdź do głównej zawartości

Jesienne złoto - Miłorząb dwuklapowy

O Ginko Biloba czyli Miłorzębie japońskim słyszał chyba niemal każdy za sprawą chociażby licznych reklam telewizyjnych mówiących o cudownych specyfikach na pamięć i koncentracje z jego udziałem ale nie każdy wie że to drzewo to prawdziwe jesienne złoto. Jego fantastyczne i wyjątkowe listki w kształcie wachlarza niemal w jednakowym czasie się przebarwiają po czym opadają na ziemie tworząc złote dywany na których liczne osoby robią sobie pamiątkowe jesienne fotografie. Jest to relikt z czasów dinozaurfów którym możemy cieszyć się i w dzisiejszych czasach. Nic dodać nic ująć jeseinna perełka i ciekawostka która na szczęście w naszym kraju jest popularna!

Komentarze

 1. Rzeczywiście jesienne złoto! Takie drzewo widuję dość często w parkach, ogrodach i zawsze zwracam na nie uwagę. Ale ja ogólnie kocham rośliny, kwiaty szczególnie. A krokusy uwielbiam szczególnie, na https://florexpol.eu/387-krokusy-cebulki zawsze zamawiam cebulki tych kwiatów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękny i bardzo klasyczny miorząb. Wygląda naprawdę pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Blog jest naprawdę fajny. Zawiera ciekawe informacje.
  ____
  jaki otulacz dla noworodka

  OdpowiedzUsuń
 4. This is a great motivational article. In fact, I am happy with your good work. They publish very supportive data, really. Continue. Continue blogging. Hope you explore your next post
  wordpress
  blogspot
  youtube
  កីឡាបាល់ទាត់

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

TOP Z 30 DNI!

10 krzewów o żółtych kwiatach

Dzisiaj na blogu długo już oczekiwana przez Was lista krzewów które posiadają żółte kwiaty. Okazuję się że stworzenie jej również nie było łatwe bo ilość roślin krzewiastych jest ogromna. Co ciekawe dopiero teraz zdałem sobie sprawę jak niewiele jest drzew które posiadają żółte kwiaty i są na tyle spektakularne żeby zyskały na popularności a jak wiemy ogrody z gumy nie są dlatego też postawiłem na krzewy plus jeden bonus na koniec listy :-) Wszystkie wymienione i przedstawione w telegraficznym skrócie rośliny są na tyle ładne a część nie jest wielka że z powodzeniem choć jedna żółta sztuka znajdzie swoje miejsce nawet w dość małym ogrodzie. Oczywiście to tylko kropla w morzu żółtych akcentów ogrodowych ale może nie jedną osobę oczarować i zainteresować :-) Mahonia pospolita - Mahonia aquifolium  To ładny krzew posiadający dość wcześnie kwiaty a jak do tego doliczymy że jest zimozielony to jeszcze bardziej zyskuję na wartości :-)    Karagana syberyjska - Caragana arborescens 

Brzoskwinia Melred Weeper

A dzisiaj gwiazda kwietnia którą koniecznie muszę pokazać na blogu. Brzoskwinia ( Prunus persica ) Melred Weeper to cudo które spodoba się każdemu miłośnikowi ogrodów. Co ciekawe mimo swoich ogromnych walorów dekoracyjnych myślę że porównywalnie ładnych do Wiśni czy Magnolii to drzewko to wciąż jest egzotyką na krajowych działkach. Posiada śliczne duże kwiaty które mają kolor który trudno mi ocenić z nazwy :-) ;-) Nie osiąga dużych rozmiarów i spokojnie zmieści się nawet na małej działce. Uprawiana jest również w dużych pojemnikach na tarasach i balkonach. Czasami wytwarza jadalne słodkie owoce. Tworzy ładną lekką parasolowatą koronę. Niestety nie jest w pełni odporna na mrozy i silne spadki mogą niszczyć kwiaty bądź całe pędy rośliny. Idealna na słoneczne i dobrze wyeksponowane stanowisko w sam raz do prywatnych ogrodów. BARDZO POLECAM!!!

TOP 10 czerwonych jesiennych drzew i krzewów

Dzisiaj na blogu fantastyczna lista czerwonych rarytasów ogrodowych których jesienne przebarwienie przyprawia o zawrót głowy. Kolory ich są tak intensywne że często apart fotograficzny zaczyna fiksować i nie wie jak się prawidłowo ustawić żeby wyszło ładne wyraźne zdjęcie. W naszych parkach przeważa głównie kolor żółty i złoty a teraz przyszła pora na ostre kolorystyczne perełki! Oczywiście kolor żółty jest równie piękny ale musicie przyznać że taki mocny czerwonawy akcent jest jak najbardziej mile widziany w zestawieniach ogrodowych. ZACZYNAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1. Klon czerwony - jego kolor jest bardzo intensywnie czerwony ale widziałem też okazy których listki czasem o dziwo przebarwiły się na żółto! 2. Itea wirginijska - jej listki zmieniają się na kolor fioletowy nieco podobny do tego jaki mają Ambrowce ale dotyczy to kilku jej odmian! 3. Ambrowiec amerykański - prawdziwa petarda której kolor najczęściej jest czerwony lub fioletowy ale czasami spotkacie te

Galeria - Płaczące Iglaki!

Jedni je uwielbiają, chwalą i polecają a inni zupełnie ich nie lubią i krytykują! Iglaki płaczące bez wątpienia należą do tych które potrafią zwrócić na siebie uwagę. Nawet osoby nie z branży dostrzegają je w gąszczu innych roślin. Ilość odmian płaczących z roku na rok wzrasta i ciągle tworzone są nowe. Kiedyś tylko Modrzew był znany z tej oryginalności a teraz Jodły, Świerki, Cedry, Choiny, Jałowce, wszystkie płaczą. Jedne potrafią osiągać spore rozmiary a inne to miniaturowe drzewka często nie dorastające do kolan. Cześć jest zimozielona jak Mamutowce czy Cedry a inne posiadają sezonowe igliwie jak Cypryśniki czy Modrzewie. Przedstawiam galerię płaczących iglaków. Opinie o nich każdy ma swoją i mam nadzieje że podzielicie nią w komentarzach ;-) Dobrego oglądania tej obszernej galerii zdjęć poświęconej tym osobliwym rośliną! Dla zainteresowanych, wszystkie fotografie zostały wykonane w Polsce!

Porzeczka złota!

Myślę że porzeczka kojarzy się wszystkim z owocami koloru czerwonego, białego lub czarnego idealnymi na różnego rodzaju desery i przetwory. Plantacje tych roślin z roku na rok powiększają swój areał bo zapotrzebowanie na soki, nalewki i smakołyki z porzeczek rośnie. Są też takie gatunki porzeczki które hoduje się głównie ze względów ozdobnych niż kulinarnych. Idealnym przykładem takiej porzeczki ozdobnej jest porzeczka złota coraz częściej poszukiwana jako świetna roślina na ozdobne żywopłoty. Jej drobne kwiaty może w pojedynkę są niepozorne ale jak pojawią się ich setki na krzewie widok jest niezwykły. W Polsce często jest wykorzystywana w sadownictwie jako podkładka dla piennych gatunków porzeczek i agrestu. W Stanach Zjednoczonych często uprawiana też dla celów kulinarnych choć nie wszystkim owoce podchodzą ponieważ nieprzyjemnie pachną ale są słodkie i jadalne - idealne na dżemy. Polecam te roślinę do ogrodów.