Tego ostatniego dnia sierpnia postanowiłem wszystkich zaprosić na kolejną już Wystawę Kwiatów w Parku Chorzowskim. Co roku to wydarzenie przyciąga tysiące ludzi chętnych zobaczyć piękne rośliny, akcesoria ogrodowe i nowości ogrodnicze. W tym roku jesienna wystawa będzie pokazywała zieleń w mieście dlatego warto jest ją zobaczyć. Według architektów wystawy powstaną fasady budynków z regionu Górnego Śląska, Ryneczek a nawet Ratusz otoczony zielenią i kwiatami. Zapowiada się ciekawie. Co więcej wystawa będzie trwała dłużej bo zacznie się już od czwartku 08,września i potrwa do poniedziałku 12.września a imprezą towarzyszącą będzie Sympozjum: Zieleń w mieście! Polecam!
Ostatnio przedstawiałem najładniejsze i najciekawsze Derenie a dzisiaj nadszedł czas na Kasztanowce. Ten rodzaj roślin lubię szczególnie ze względu na fantastyczne kwiaty i różnorodność. Są wśród nich gatunki drzewiaste ale i krzewiaste też się znajdą. Mam nadzieje że moja własna krótka lista pomoże wam wybrać odpowiednią odmianę albo i gatunek do ogrodu. Nie warto się zamartwiać że są to wyłącznie potężne drzewa ponieważ wśród tej grupy znajdziemy takie które nie przekroczą metra wysokości po dziesięciu latach uprawy. No to zaczynamy ;-) Aesculus hippocastanum - Kasztanowiec biały Jako że wszyscy go znają i to doskonale to przedstawie wyłącznie jego odmiany uprawne. Dodam tylko że wbrew powszechnej opinii to nie jest krajowe drzewo i zawędrowało do nas z Bałkanów. 'Hampton Court Gold' Fantastyczna odmiana osiągająca około 10 metrów wysokości. Ma ładny kulisty pokrój ale z czasem gałęzie zaczyna się rozchodzić na boki i opadać w kierunku ziemi. Najważniejsza cechą tej ...

To bardzo dobra wiadomość, że wystawa będzie przedłużona, może tym razem uda mi się dojechać.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam ciepło.
A mnie nie będzie na niej :-(, jadę na wakacje. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńNa pewno będzie to ciekawa impreza. Chętnie bym tam pojechał, ale za daleko. Mam nadzieję, że zamieścisz tu relację z tej wystawy. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńNigdy nie byłam na tej wystawie, odległości robią swoje. Chętnie zobaczę tu relację :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam.
Looks beautiful! Sounds like a fun time is had by all!
OdpowiedzUsuń